logo
počet zhlédnutí: 37362x
Language: Slovensky
76 Kč (19 Kč/porce)
10 minut
4 porce
Obtížnost

    Každá porce 100 g obsahuje

  • Energie 422 kJ (101 kcal) 5 %
  • Cukry 8.98 g   10 %
  • Tuky 0.01 g   0 %
  • Mastné kyseliny 0 g   0 %
  • Sodík 0 g   0 %
  • % doporučeného denního množství pro dospělé (Vše o GDA)

Svařák přijde k chuti vždy, když teplota venku začne klesat. Tento je navíc pro zahřátí vylepšen rumem.

víno červené suché 1 láhev 700 ml 493,2 kcal
badyán celý podle potřeby cca 2 kusy 1 g 0,1 kcal
cukr krystal nebo krupice 6 lžic 72 g 288,9 kcal
hřebíček celý 1 rovná lžička 1 g 0 kcal
skořice celá 1 kus 2 g 3,3 kcal
rum 1 lžíce 7 ml 16,7 kcal
citron 1/3 kusu 20 g 6,1 kcal
skořice mletá 1/8 lžičky 0.25 g 0,4 kcal
  1. Svařák, nebo - li červené svařené víno, zahájíme vlitím vína do vhodného hrnce. Značka vína je pouze na vás, vaší chuti a peněžence. Pokud tuto pochoutku nepijeme na litry, pak se vždy poohlédneme po vínu kvalitnějším, řekněme ve střední cenové hladině. Někdo si také udělá jen skleničku a zbytek vypije k dobrému jídlu. Použít se dá i víno "krabicové", naproti tomu slámový červený Tramín s cenou láhve kolem tisíce korun je na svařák opravdu škoda.
  2. Začneme na sporáku zahřívat, přidáme asi 3 lžíce cukru, rovnou lžičku celého hřebíčku, tyčinku celé skořice, dvě hvězdičky celého badyánu, dobře rozmícháme a ochutnáme, jestli je dost sladké. Většinou je třeba ještě asi dalších třech lžic cukru, protože podle zkušeností je vhodné na 1 dcl vína přidat rovnou lžíci cukru. Řídíme se však pravidlem, že přidat se dá vždy, ubrat však nikoliv.
  3. Když je sladkost na úrovni našich představ, tak přidáme podle chuti 1 až 2 lžíce rumu, 3 kolečka citrónu a přivedeme k varu. Vaříme jen asi 10 vteřin a ihned odstavíme z vařiče a naléváme do skleniček. Množství rumu by nemělo přehlušit chuť vína a koření, proto jej přidáváme jen opravdu málo, nevyrábíme přece grog. 
  4. Skleničku ozdobíme podle videa měsíčkem citrónu a kouskem celého badyánu, špetkou mleté skořice a ihned horké podáváme hostům a také pochopitelně hostiteli.

Další druhy svařeného vína naleznete ZDE.

Pokud bychom měli raději svařák laděný do pomerančova, pak v celém receptu použijeme místo citrónu pomeranč.

  • Perník se švestkovými povidly a čokoládou
    video

    Perník se švestkovými povidly a čokoládou

    Tento čokoládový perník je jeden z nejlahodnějších a rozhodně by mohl soutěžit i s vyhlášeným pardubickým. |

    Konec pečení poznáte tak, že když do perníku píchnete špejlí a vytáhnete ji nelepivou, máte hotovo. Testujte takto perník nejen na krajích, ale i uprostřed.

    Porci uvaříte za 5 Kč


     49153    70 minut
  • Losos s bylinkami

    Losos s bylinkami

    Lahodný a rychlý recept se zaručeným výsledkem, navíc rychlou přípravou. | Jako přílohu lze doporučit brokolici, dušenou zeleninu, těstoviny, ale můžeme dát klidně rýži nebo bramborovou kaši.|Toto je velmi zdravé a dietní jídlo, které zvládne každý. Je bohaté na vitamíny, provitamíny a rybí tuky.

    Porci uvaříte za 36 Kč


     49729    20 minut
  • Brokolicové krokety s hráškem
    video

    Brokolicové krokety s hráškem

    Tento recept je vynikající nejen pro vegetariány. Podle našeho videa ho zvládnete úplně hravě. |Krokety můžete bez obav zamrazit. Dejte je i s prkénkem do mrazáku, a po hodině je sesypejte do velkého igelitového pytle.

    Porci uvaříte za 7 Kč


     26063    40 minut
  • Růžičková kapusta na másle
    video

    Růžičková kapusta na másle

    Rychlé bezmasé jídlo, které si občas rád dá i zapřísáhlý "masožrout". |

    Pokud si je dáte se strouhankou, není třeba žádná příloha. Skvělý je však tento pokrm s bramborami, a ani bramborovou kaši není třeba zavrhovat.

    Porci uvaříte za 7 Kč


     59182    20 minut
  • Prášek na barevné prádlo
    video

    Prášek na barevné prádlo

    Nevyhazujte peníze za předražené prášky a vyrobte si tento z běžně dostupných a levných chemikálií. |

    Dávkování:

    Dávkujeme přibližně 2 až 3 polévkové lžíce na pračku. Každá voda má však jiné složení, proto začněte touto dávkou, kterou později případně upravte.|

    Skladujeme mimo dosah dětí, stejně jako všechny jiné prací prostředky.

    Porci uvaříte za 38 Kč


     28356    2 minuty
  • Caesar salát podle Romana Pauluse
    video

    Caesar salát podle Romana Pauluse

    Roman Paulus - šefkuchař vyhlášené restaurace Alcron Vám ukáže, jak dělá tento výborný salát. |Tento recept byl publikován ve spolupráci s vyhlášenou špičkovou restaurací ALCRON - držiteli dvou Michelinských hvězd. (Mezinárodní ocenění, které získají jen některé restaurace velmi vyjímečné kvality)

    Porci uvaříte za 25 Kč


     48996    10 minut
  • Co je to glutaman sodný?

    Co je to glutaman sodný?

    Používat, či nepoužívat glutaman a je nebo není škodlivý? | Hojně používaná Podravka, či chcete-li vegeta se skládá ze 14,5 % sušené zeleniny, zbytek je sůl, protihrudkující přísada a glutaman sodný.

     


     57134  
  • Zapečený brambor s nivou
    video

    Zapečený brambor s nivou

    Výborné jídlo pro vegetariány, navíc vypadá na talíři velmi hezky a je doslova za pár korun. |

    Výhodou je fakt, že můžete v jednom zátahu udělat jídlo pro vegetariána i masožravce v jedné troubě. Výběr ingrediencí pro tento recept je totiž obrovský, záleží pouze na vaší fantazii.|

    Dvě brambory po 150 g v syrovém stavu nasytí bez problémů dospělou osobu. Třetí kousek už dá málokdo. :-)

    Porci uvaříte za 15 Kč


     67626    100 minut
  • Hovězí carpaccio podle Romana Pauluse
    video

    Hovězí carpaccio podle Romana Pauluse

    Udělejte si doma stejnou pochoutku, jako ji dělá šéfkuchař Roman Paulus, ve vyhlášené restauraci Alcron. |

    Tento recept byl publikován ve spolupráci s vyhlášenou špičkovou restaurací ALCRON - držiteli dvou Michelinských hvězd. (Mezinárodní ocenění, které získají jen některé restaurace velmi vyjímečné kvality)

    Porci uvaříte za 34 Kč


     39924    10 minut
  • Královský dýňový koláč
    video

    Královský dýňový koláč

    Výborný a jednoduchý koláč s medem, javorovým sirupem a čokoládovou polevou.|

    Pokud vám dýně roste na zahradě, pak je koláč opravdu za pár korun.

    Porci uvaříte za 7 Kč


     62010    70 minut
  • Pikantní šneci

    Pikantní šneci

    Vynikající chuťovka například k vínu, nebo prostě jen tak k televizi. Náplň si vyberete podle své chuti.

    Porci uvaříte za 10 Kč


     31948    30 minut
  • Malinová zmrzlina
    video

    Malinová zmrzlina

    Výborná zmrzlina bez příměsí éček a jiných chemikálií. Doma ji zvládnete za pět minut a navíc může být i pro osoby držící dietu.

    Porci uvaříte za 4 Kč


     42668    5 minut
  • Perník do hrnku
    video

    Perník do hrnku

    Výroba tohoto perníku je opravdu jednoduchá. Zamíchat, do trouby, nechat vychladnout a šup do úst.

    Porci uvaříte za 4 Kč


     37768    40 minut
  • Sýroví pizza šneci
    video

    Sýroví pizza šneci

    Výborní šneci, které můžete chroupat u televize nebo i na výletě. Zvládne je opravdu každý.|

    Z uvedeného množství vyrobíme dva plné talíře šneků.

    Porci uvaříte za 2 Kč


     42473    1 hodina
  • Ďábelské zapékanky Hamé
    video

    Ďábelské zapékanky Hamé

    Lehce pálivá výborná a rychlá bageta se zdravým na jemno nakrájeným pórkem navrchu.

    Porci uvaříte za 18 Kč


     37228    10 minut
  • Kynuté makové koláčky
    video

    Kynuté makové koláčky

    Makové koláčky zná každý, ale jsou dosti drahé. Doma si jich za pár korun vyrobíme plnou mísu a chutí jistě ty kupované předčí. |

    Z uvedeného množství uděláme asi 26 koláčů o průměru 8 cm.

    Porci uvaříte za 2 Kč


     71156    45 minut
  • Co je to jedlá soda?

    Co je to jedlá soda?

    Jedlá soda by určitě neměla chybět v žádné kuchyni. K čemu je a co to vlastně je? | Pokud je skladována v těsných obalech, má téměř neomezenou trvanlivost.|Pro pálení žáhy se dnes používá soda v tabletách, které se lépe polykají. I tyto tablety, pokud je rozmačkáme, můžeme v kuchyni bez obav použít.

     


     40520  
  • Sýrové langoše s pórkem
    video

    Sýrové langoše s pórkem

    Jednoduché a velmi chutné langoše si vyrobíte za zlomek ceny, kterou mají na stáncích s rychlým občerstvením.

    Porci uvaříte za 3 Kč


     27711    90 minut
  • Luxusní pekingská polévka
    video

    Luxusní pekingská polévka

    Velmi jednoduchá polévka, která je naprosto bez chemikálií. Zvládnete ji perfektně hned na první pokus. |

    Polévku servírujeme ozdobenou podle chuti cibulkou, pažitkou, nebo petrželkou.

    Porci uvaříte za 5 Kč


     72227    1 hodina
  • Chlebový bramborák
    video

    Chlebový bramborák

    Konec vyhazování tvrdého chleba! Od teď ho budete mít nedostatek! |

    Chlebový bramborák, jsem objevil na začátku roku 2011, do té doby jsem tvrdý chléb s rvoucím srdcem a výčitkami o plýtvání vyhazoval. Po tomto receptu však zjišťuji, že tvrdého chleba mám nedostatek, protože je to opravdová pochoutka a kupodivu mnoha lidem chutná více než klasický bramborák.|

    Pokud si nejste jisti chutí, usmažte jeden "pokusný" bramborák, poté ochutnejte a případně dochuťte.

    Porci uvaříte za 5 Kč


     59216    60 minut